2ND ROUVY REAL SPRING CLASSICS

ELIŠKA HARANTOVÁ - 25.03.2020

Australský závod série ROUVY Real Spring Classics ovládl Jan Vastl

Druhý závod série ROUVY Real Spring Classics nás zavedl do Austrálie, konkrétně na Jihozápadní mys Naturaliste. Přes 26 km dlouhá trasa vede národním parkem Leeuwin-Naturaliste a nejvíc sedla Janu Vastlovi (Pushbikers XC Team). Do cíle dojel jako první v čase 0:40:31. „Bolelo to stejně jako v prvním závodě, ale už jsem aspoň věděl, jak to probíhá. Náskok jsem získal v polovině trati v krátkém kopci. Nijak jsem to neplánoval, jel jsem, co to šlo. Druhou polovinu už jsem jel sám a snažil jsem se držet vysoké watty,“ popisoval po závodě. Vítězstvím si byl jistý až když viděl odpočet posledních 500 metrů. „Tím, že se musí šlapat i z kopce, může se náskok rychle ztratit. Opravdu rozhodnuto je až v cíli.“

 

 

Nejmladší člen mužské elitní reprezentace Jan Vastl si vyměnil pozici s Janem Škarnitzlem (Cyklostar Mercedes-Benz Praha Trek), vítězem první, domácí trasy ROUVY závodní digitální série. Třetí dojel v australském souboji Martin Stošek ( FUTURE CYCLING – NORTHWAVE).

Mezi ženami byla i tentokrát nejrychlejší Jana Pichlíková (KROSS Bike Ranch team). „Trasa Cape Naturaliste byla profilově jednodušší než Šumavský MTB maraton České spořitelny, ale čas na oddech není ani při jízdě z kopce, spíš naopak. Závod hodnotím pozitivně, v současné chvíli je to výborný trénink intenzity a proklepnutí formy. Vjemů je při závodě dost, takže se člověk opravdu nenudí,“ doplnila Jana Pichlíková. 

 

Kompletní výsledky závodu.

 

I profesionální cyklisté vnímají sérii digitálních závodů jako prestižní záležitost, která má i velký mediální dosah.  I pro Jana Vastla to je nová zkušenost. „Nikdy předtím jsem virtuálně nezávodil. Nevěděl jsem co čekat, ale překvapilo mě to, člověka ten závod opravdu pohltí. Je to super zpestření tréninku, jak pro závodníky, tak i pro širokou veřejnost, která může poměřit síly s profesionály v jednom závodě. Zejména v tomto těžkém období, je seriál virtuálních závodů skvělý nápad,“ dodal úspěšný český biker z týmu Pushbikers XC Team.

V pátek čeká cyklisty ikonický výjezd na bájnou horu Mont Ventoux  v Provensálských Alpách.  „Ano. Pokusím se tam vyjet,“ usmívá se Jan Vastl.   

Všechny závody série ROUVY Real Spring Classics je možné sledovat v přímém přenosu na youtube kanálu ROUVY.

 

 

 

 

MEHR ARTIKEL

KOMMENTARE

Sie müssen angemeldet sein, um Kommentare schreiben zu können.
  • Pantani - 27.03.2020
    Díky za zpravodajství, Eliško. Jsou to perfektní závody, rád na ně koukám. Dnes na Mont Ventoux to byla paráda :-)

INSTAGRAM

FOLGEN SIE UNS

facebook twitter instagram youtube rss

STRAVA CLUB

?