1. ROUVY REAL SPRING CLASSICS

ELIŠKA HARANTOVÁ - 23.03.2020

Jan Škarnitzl šampionem prvního cyklistického závodu ve virtuálním prostředí.

Vítězství v premiérovém klání digitální série ROUVY Real Spring Classic vybojoval dlouholetý profesionální biker Jan Škarnitzl z týmu Cyklostar Mercedes-Benz Praha Trek. Na trase náročného a kopcovitého Šumavského MTB maratonu České spořitelny, který je součástí seriálu Kolo pro život, zvítězil před Janem Vastlem (Pushbikers XC Team) a Martinem Stoškem (FUTURE CYCLING – NORTHWAVE). 

Jan Škarnitzl zdolal virtuální šumavské kopce v čase 0:45:01. Svůj první virtuální závod si hodně užil. „Byl to opravdu intenzivní zážitek. S ROUVY trénuji už několik dní, takže jsem celkem tušil, co nás bude čekat. Objel jsem různé profily tras, ale žádnou v závodním nasazení. Proto jsem využil startu v ROUVY Real Spring Classics k otestování svých závodních limitů,“ řekl. Do závodu šel od začátku hodně naplno. „Motivací byli ostatní startující, zvláště pak Matouš Ulman a Jan Vastl, kteří byli i největšími soupeři. Kolem třicáté minuty jsem pocítil ten trochu přepálený začátek a víc jsem sledoval grafiku ztrát jednotlivých jezdců i svých údajů, které aplikace poskytuje. Ale naštěstí se závod chýlil ke konci a to už jsem kousnul,“ dodal Jan Škarnitzl.
Zimní přípravu měl přitom tento olympionik hodně komplikovanou. V únoru si na závodech v Řecku zlomil ruku. „Musel jsem přehodnotit plány, vrátit se urychleně zpět domů a podstoupit operaci.  Po třech týdnech jsem i s rodinou odletěl na Mallorku s tím, že postupně začnu naplno trénovat i na kole, ale stihl jsem jen čtyři tréninky. Pak jsme se na doporučení opět vrátili domů.“ Teď je Jan Škarnitzl v karanténě, odkázán jen na pohyb doma. „Ale s virtuálními tréninky a závody to celkem utíká, díky za ně!“


Na start úvodního závodu cyklistického seriálu ROUVY Real Spring Classics se postavilo 211 závodníků, z toho 180 dojelo do cíle. Záznam závodu na youtube kanálu ROUVY.

Nejlepší ženou tohoto závodu byla Jana Pichlíková jezdící za tým KROSS Bike Ranch team. Dobře si vedla také vimperská atletka a běžkyně na lyžích Barbora Havlíčková, která na „domácí“ šumavské virtuální trati dojela na čtvrtém místě.


Kompletní výsledky závodu  
 

Seriál cyklistických závodů ROUVY Real Spring Classics je pro profesionální i hobby cyklisty možností, jak ve virtuálním prostředí závodit v situaci, kdy jsou všechny sportovní akce zrušené. Řada závodníků je navíc v karanténě a jsou tak odkázání jen na domácí trénink. Cyklisti a další sportovci se stále mohou do jarní digitální série zapojit. Potřebují chytrý cyklistický trenažer, který je schopný nastavovat odpor v závislosti na náklonu, kolo a např. iPad nebo počítač. Předplatné do aplikace ROUVY je pro všechny nové účastníky v současné situaci na 30 + 14 zdarma. „Chceme, aby s ROUVY mohlo závodit co nejvíc lidí. S námi si mohou čekání na obnovení cyklistické sezóny zkrátit a pobavit se,“ řekl Petr Samek, výkonný ředitel vimperské firmy VirtualTraining s.r.o., která vyvinula software pro indoor cyklistický trénink ROUVY.

 

Všechny závody je možné sledovat v přímém přenosu s komentářem na YouTube kanálu ROUVY.  Start je vždy v 18 hodin.

Termíny jednotlivých závodů a seznam tras: 

 


Hlavní partneři digitální závodní série ROUVY Real Spring Classics: 
WeLoveCycling ŠKODA  
Kolo pro život  

Partneři ROUVY_Real Spring Classics:
NUTREND, leader na trhu s produkty sportovní výživy a potravinami pro aktivní životní styl  LAWI, výrobce cyklistického oblečení 
SPORTSOFT Timing, profesionální čipová časomíra a výsledkový servis  

 

 

MEHR ARTIKEL

KOMMENTARE

Sie müssen angemeldet sein, um Kommentare schreiben zu können.
Noch keine Kommentare. Seien Sie der erste!

INSTAGRAM

FOLGEN SIE UNS

facebook twitter instagram youtube rss

STRAVA CLUB

?